You are currently viewing תיקון צנרת
תיקון צנרת

תיקון צנרת

תיקון צנרת מתבצע כאשר ישנה בעיה בצנרת העשויה להוביל לסתימה ובעיות רבות במערכת הביוב. בשנים האחרונות ניתן לבצע את התיקון גם ללא הרס. תיקון ללא הרס מאפשר להיכנס לצנרת בצורה פשוטה יותר ולאתר את התקלה באמצעות שימוש בסיב אופטי או רובוט ולאחר מכן לסגור את החור בצנרת באמצעות שרוול או התזה של חומר אפוקסי. כל הפרטים- בכתבה לפניכם.

מה כולל תיקון צנרת?

תיקון צנרת מתבצע בשל בעיה בצנרת כמו נזילות. לצורך תיקון נזילות יש חשיבות עליונה לשכור את השירות של אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר אשר יעשו שימוש במכשירים ייעודים כמו מצלמה טרמית לצורך איתור נזילה במצלמה טרמית. תיקון הצנרת כולל את השלבים הבאים:

  • חיתוך השורשים בביוב: שורשי העצים נחשבים לגורמים העיקריים המפריעים לפעילות תקינה של הצנרת המכילה מים ומינרלים. השורשים מנצלים סדקים על מנת להיכנס לצנרת וההשתלטות עשויה להסתיים בסתימה רצינית ביותר המצריכה קריאה למומחים בתחום לצורך חיתוך שורשים בביוב באמצעות מכשור מיוחד בשם דיזה כי השורשים עשויים לגרום לסדקים ושברים בצנרת, מה שייאלץ להחליף את הצנרת.
  • תיקון הצינור: גם לצנרת יש תאריך תפוגה, בייחוד כאשר מדובר על צנרת העשויה מתכת ועשויה לצבור חלודה או אבנית. הבלאי בצנרת עשוי להוביל לנזילות או פיצוצים ולכן ניתן לתקן את הצנרת תוך שימוש במכשור מתאים.

תיקון צנרת ללא הרס

אם בעבר היה אפשר לבצע תיקון צנרת אך ורק באמצעות הרס, הרי בשנים האחרונות ניתן לבצע תיקון כשלים בצנרת בביוב באמצעות מכשור מתקדם. היום בשל פלאי הטכנולוגיה ניתן להחדיר מצלמה קטנה ולבחון את מקור הבעיה בלי להפוך את הבית למקום של הרס וחורבן. אם פעם הדרך היחידה לבחון את הבעיה בצנרת הייתה לגרום להרס של הבית, הרי היום זה ממש לא כך. בזכות הטכנולוגיה, היום אפשר לבחון מספר שיטות עבודה מתקדמות יותר.

התיקון כולל מספר שלבים:

  • הכנת סיב אופטי: צילום צנרת מקצועי ניתן לעשות אך ורק בצנרת ביוב וחשוב ביותר למצוא את החור בצנרת ולבצע הכנה של השטח לקראת התיקון. על מנת לעשות זאת יש להכניס מצלמה לאיתור נזילות דרך הביוב או מתוך הבית דרך הקו הישיר של האסלה. איתור הנזילות יתבצע באמצעות סיב אופטי- מדובר על מכשיר קטן אשר אליו מתחברת מצלמה. אפשרות נוספת היא לעשות שימוש ברובוט אשר מתחבר למצלמה בשידור חי וכך ניתן לאתר את הנזילה במהירות רבה.
  • ניקוי הצנרת: לאחר זיהוי התקלה חשוב ביותר לדאוג לניקוי של הצנרת ולהכין את הצנרת לקראת תיקון. הרובוט לא מיועד רק לאיתור נזילות אלא גם יכול לנקות את הצנרת משורשים, אבנים או ברגים. הרובוט אחראי על סילוק עצמים באמצעות ראשים המתחברים אליו כמו מקדחה או שרשראות חיתוך במטרה שאיש המקצוע יוכל לנקות את הצנרת בצורה הטובה ביותר.  
  • תיקון הצנרת: לאחר מכן, התיקון מתבצע באמצעות השיטות הבאות: טלאי, שרוול או התזה. חשוב לציין כי מדובר בשיטות המאפשרות לבצע ניקוי של הצנרת בצורה טובה ואיכותית ביותר.

 

 תיקון צנרת מים

נזילות בבית יכולות לגרום נזק רב לתשתיות המבנה ולכן חשוב ביותר לדאוג לגלות את הנזילות כמה שיותר מהר. גילוי נזילות מים  או איתור רטיבויות צריך להתבצע באמצעות בדיקת נזילות מים. ישנם חומרים שונים העשויים להינזק בשל המים והנזילה יכולה ליצור עובש והתוצאה עשויה להיות פליטה של אוויר לא בריא לנשימה של האנשים המתגוררים בבית.

על מנת לוודא האם יש נזילה, אפשר להזמין אנשי מקצוע אשר הם יעשו שימוש במכשיר לאיתור נזילות מים אשר יאפשר לזהות נזילות בבית. שימו לב, במידה ואתם נתקלים בנזילה בבית, ההמלצה היא לא לנסות להתמודד עם הנזילה לבד אלא להזמין אנשי מקצוע בתחום. כאשר תזמינו אנשי מקצוע בתחום, כך תהיה לכם האפשרות לדעת כי הם יבצעו את איתור הנזילה בצורה הטובה והמקצועית ביותר.  

תיקון צנרת ביוב

צנרת הביוב עשויה לסבול משורה ארוכה של תקלות העשויות להגיע למצב בו תצטרכו לבצע תיקון בצנרת. בחלק מהמקרים מדובר על התנהלות לא נכונה הכוללת השלכת מגבונים לאסלה או השלכת לכלוך קשה ובמקרים אחרים הבעיה עשויה להיווצר בשל חדירת שורשים לצנרת. כאשר מדובר על נזילה בצנרת הביוב, הרי חשוב ביותר להזמין איש מקצוע לצורך גילוי נזילות בצורה המקצועית ביותר באמצעות מאתר נזילות מים.

השימוש במכשור מתקדם יסייע לטיפול הבעיה בצורה המקצועית ומהירה ביותר. השימוש במצלמה עשוי לחסוך זמן יקר והמצלמה עשויה להראות את הבעיה בצנרת וכך יהיה ניתן לפתור את התקלה. חשוב ביותר לא להזניח את מקור התקלה כי ככל שהנזק יהיה רב יותר, הרי התיקון עשוי להיות מורכב והדבר יבוא לידי ביטוי גם במחיר. לגבי  איתור נזילות מחיר- חשוב ביותר לבחון את המחירים השונים בהתאם לבעיה וכן בהתאם לכלים איתם מבצעים את התיקון בצנרת.  

תיקון צנרת ביוב בבית משותף

במידה ואתם מתגוררים בבית משותף, אתם וודאי נדרשתם לא פעם אחת להזמין מומחה לאיתור נזילות בשל בעיה בצנרת המשותפת. איתור נזילות מתבצע באמצעות צילום צנרת ביוב תוך שימוש באמצעים מתקדמים ומאפשר לכם לחזור לשגרה במהירות רבה. היום ישנם מומחים רבים, אבל על מנת לבחור את איש המקצוע הטוב ביותר יש לתת את הדעת על הפרמטרים הבאים:

  • כלים: חשוב ביותר לבחור איש מקצוע אשר יקפיד לעשות שימוש בכלים מתקדמים לטובת התיקון של הצנרת.
  • אחריות: נוסף על זאת, חשוב ביותר לבקש ממנו אחריות על התיקון וכך במידת הצורך תוכלו לפנות אליו אם ישנה בעיה.
  • המלצות: חשוב ביותר לבחון המלצות של אחרים טרם בחירת איש המקצוע על מנת לבחור את איש המקצוע הטוב ביותר.

כתיבת תגובה