You are currently viewing תיקון נזילות
תיקון נזילות

תיקון נזילות

תיקון נזילות בין אם מדובר בגג רעפים או בגג שטוח זאת משימה המיועדת למומחים בלבד. כאשר אתם מבחינים ברטיבות בבית, הרי חשוב ביותר לאתר את מקור הרטיבות ולהסתייע בשירות של איש מקצוע- כל הפרטים בכתבה הבאה.

תיקון נזילות – תיקון כשלים במערכת הביוב

בעיות במערכת הביוב עשויות להוביל לסתימה ולכן יש לבצע תיקון כשלים במערכת הביוב באמצעות חיתוך שורשים בביוב תוך שימוש בציוד מקצועי.

תיקון נזילות בגג רעפים

אין ספק כי גג רעפים מאפשר לנו ליהנות ממגוון רחב של יתרונות כמו ניצול של מקום מתחת לגג וכן עיצוב דקורטיבי ייחודי מלא חמימות וכן הגנה לפני חדירה של גשמים ולחות. עם זאת, ככל שעובר הזמן הרעפים עשויים להיסדק או להישבר בשל חשיפה למזג האוויר ולכן חשוב ביותר לבצע תיקון צנרת באמצעות צילום צנרת. בדיקת נזילות מים ותיקון  מתבצעת על ידי מומחה בתחום על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. איש מקצוע מומחה בתחום יכיר את סוגי הרעפים השונים ואת סוגי התיקון. כאשר מדובר על תיקון גג רעפים, ייתכן ויהיה צורך להחליף את כל הרעפים ויש צורך לבצע אבחון מדויק.

בכל הקשור לגגות רעפים, ניתן למנות מספר סוגים: תיקון רעפים ישנים וכן תיקון רעפים חדשים. רעפים ישנים עשויים להיות עשויים מבטון ועשויים להישבר בקלות ולכן התיקון יכול להיות מסובך יותר וצריך להיעשות על ידי גורם מקצועי בלבד. לעומת זאת, כאשר מדובר ברעפים חדשים, הרי התיקון קל יותר ולעיתים יש צורך בהחלפה של רעפים בודדים אשר נשברו או נסדקו במקום לתקן כל רעף בנפרד. במקרה הזה, יש חשיבות עליונה להסתייע בשירות של חברה מקצועית אשר מורכבת מאנשי מקצוע אשר זמינים להענקת שירות אישי ברמה הגבוהה ביותר תוך דגש על ניסיון רב ומקצועיות. בשלב הראשון הצוות של החברה יבדוק בצורה מקצועית אשר הגג וימליץ על אופן הטיפול בהתאם לבעיה.

מה כולל תיקון נזילות בקיר?

שירות גילוי נזילות  כולל תיקון מקצועי בהתאם לבעיה. עם זאת, רגע לפני שמזמינים איש מקצוע לצורך גילוי נזילות מים וגם איתור רטיבויות  חשוב ביותר להבין את הסיבות להופעה של הנזילות:

 • נזילה בשל פיצוץ בצנרת.
 • נזילה בשל צינור סדוק.
 • נזילת מים בשל דוד דולף
 • נזילת מים בשל רטיבות מבחוץ.
 • נזילת מים בשל  תקלה אצל השכנים.

על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר יש חשיבות עליונה להקפיד על השלבים בצורה הטובה ביותר. במידה ויש רצון להגיע לרמה מקצועית חשוב ביותר לשמור על השלבים הבאים:

 • איתור נזילה במצלמה טרמית
 • איתור נזילות בעזרת החדרת גז למערכת מים.
 • איתור בעזרת מערכת אקוסטית לזיהוי מיקום מדויק.
 • פתיחה של המקום בו מזהים את מקור הנזילה.
 • תיקון של הצינור או חלק מהצנרת.
 • סגירה של הקיר.
 • המתנה לייבוש מלא ואז צביעה של הקיר.   

מה כולל תיקון נזילות בגג?

יש לכם נזילה בגג? על מנת לבצע תיקון נזילות בגג חשוב ביותר לאתר את מקור הנזילה באמצעות מומחה לאיתור נזילות. במידה ולא יתבצע איתור נכון באמצעות מאתר נזילות מים, הרי יהיה קשה ביותר לפתור את הבעיה. חשוב לציין כי המים יכולים לחלחל ולהתפשט לאזורים שונים ולעיתים סימני הרטיבות לא מעידים על נזילה. איתור נזילה מקצועית יש לבסס על אנשי מקצוע בעלי עין מיומנת אשר ביכולתם לאתר את הנזילות בקלות. מה כוללים השלבים?

 • בדיקת מקום הנזילה: הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחון היכן מקור הנזילה. לעיתים נזילות עשויות להופיע בשל בעיות באיטום הגורמות לחדירת מי גשמים או בשל ליקויי בנייה.
 • תיקון: לאחר מכן, עוברים לשלב התיקון והאיטום באמצעות שימוש בחומרים מתאימים. סוג הגג משפיע על התיקון וחשוב ביותר להביא זאת בחשבון ויש לבחור את חומרי האיטום המתאימים ביותר וליישם אותם בצורה הטובה ביותר. כאשר מדובר על נזילה בגג שטוח, הרי אפשר לתקנה במהירות רבה ובעלות נמוכה. קבלן איטום מקצועי יכול לתקן את המרזבים וכן לבצע החלפה של יריעות ביטומניות פגומות. לעומת זאת, גג רעפים אינו ניתן לאיטום באמצעות התזה או זיפות.

תיקון נזילות ללא הרס- כל השיטות

אם בעבר היה ניתן לתקן נזילות אך ורק באמצעות הרס המבנה, הרי היום ניתן לבצע תיקון נזילות ללא הרס הכולל מספר שיטות יעילות במיוחד. כעת נמנה את השיטות השונות:

 • הטלאה: מדובר על טלאי פולימר מיוחד בשילוב עם דבק סיליקט אשר מתקשח במהירות רבה יוצר מכן היכן שיש סדק.
 • שרוול: מדובר על שיטה במסגרתה מחדירים לצנרת שרוול העשוי מחומרים פולימריים. השרוול נדבק לשולי הצינור ומייצר צינור חדש ועמיד.
 • התזה: מדובר על שיטה במסגרתה מתיזים חומר אפוקסי ייחודי על דפנות הצינור והחומר מגיע לכל מקום ולאחר שהחומר מתקשה הוא יוצר שכבת הגנה.

לפי מה כדאי לבחור אנשי מקצוע לאיתור נזילות?

בשנים האחרונות ניתן לראות אנשי מקצוע רבים בתחום תיקון נזילות  והבחירה אינה פשוטה. רגע לפני שאתם בוחרים איש מקצוע, ראוי להביא בחשבון מספר פרמטרים אשר יסייעו לכם בבחירה. מדובר על תחום ובו ניתן לראות אנשי מקצוע רבים המציעים שירותים בתחום והתוצאה עשויה להיות מתחת לכל ביקורת ולכן חשוב ביותר לבחון מספר פרמטרים:

 • אחריות: חשוב ביותר לבחון את נושא האחריות כאשר פונים לאיש מקצוע בתחום ולוודא כי הוא מעניק אחריות לפחות לתקופה של שנה ויהיה ביכולתו להגיע לצורך תיקון הנזילות במקרה הצורך.
 • מקצועיות: נוסף על כך, חשוב ביותר לוודא כי מדובר באיש מקצוע מהמעלה הראשונה. ישנן מספר טכנולוגיות לאיתור נזילות וחשוב ביותר לבחור בטכנולוגיה המתאימה ביותר למטרת איתור נזילות כמו צילום צנרת ביוב וכך יהיה ניתן לחסוך שבירה של קירות או מרצפות.
 • המלצות: נוסף על זאת, חשוב ביותר לבקש המלצות מלקוחות קודמים. חשוב ביותר לשאול כמה שיותר לקוחות קודמים במטרה למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר.
 • חשוב מאוד לבדוק הסמכות רלוונטיות וניסיון, איכות העבודה נמדדת לפי איכות החומר, הציוד, וניסיון בעל המקצוע.
 • מחיר: חשוב ביותר לבצע השוואת מחירים טרם הבחירה על מנת לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר אשר יגבה מכם מחיר מתאים בהתאם לבעיה ולא מחיר גבוה או נמוך יתר על המידה. איתור נזילות מחיר יקבע אך ורק לאחר אבחון מקיף על ידי איש מקצוע.

היום כבר לא צריך לשבור את הבית בשביל לתקן את הנזילה בצנרת שלכם.

האם מדובר בגזירה משמיים? מתברר שלא. כיום ניתן למצוא נותני שירות בתחום האינסטלציה שיודעים כיצד לבצע תיקון ביוב או צנרת מים ללא הרס, על כך מספר רוי מגירה, הבעלים של חברת "רויטק טכנולוגיות" המובילה בתחום:

"עד לפני בערך כעשור אכן כל עבודות האינסטלציה השונות חייבו שבירה של קירות ומרצפות, כאשר אנשי המקצוע השונים היו נאלצים בעיקר לנחש היכן ממקום מקור הנזילה וזה היה מלווה בהמון בלאגן ולכלכוך. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת כיום אפשר למנוע את עוגמת הנפש מהדיירים ולפעול כאילו מדובר בטיפול כירורגי רפואי בעזרת טלסקופ. לכן ברגע שישנו כשל בצנרת בתוך הקירות או מתחת למרצפות, אני לא צריך לקדוח או לחפור כדי לחפש את מקור הבעיה. בעזרת מערכת צילום רובוטית אני סורק את הצינור מבפנים וברגע שמזהה מהיכן מגיעה הנזילה, אני מכניס טלאי שנקרא פאצ' ומושיב אותו על הכשל, כך שהתיקון נעשה בצורה מיידית, בלי לכלוך או הרס באזור".

כתיבת תגובה