You are currently viewing בדק בית

בדק בית

בדק בית למה צריך?

בדיקת צנרת ביתית חשובה באותו מדיה כמו שאנחנו הולכים לבדיקות תקופתיות מרפאה.

בדיקות דם בדיקות גופניות וכדומה. ככה גם בצנרת הביתית ישנם גורמים שפוגעים לנו בצנרת כגון. בלאי באורך השנים, רוב הבתים הישנים במדינת ישראל מעל ל70 שנה הצנרת הישנה בוניה מברזל. צנרת זאת במהלך השנים נרקבת ומתבצעת קורוזיה שמפוררת את הצנרת.

ישנם גם צינורות אסבסט, PVC, בטון, בשינוי האקלים גורמים לנזקים במהלך השנים עד להתפוררות הצנרת. בטכנולוגיה של היום ניתן לחדש צנרות האלה ללא הרס על בסיס הצינור הקיים.

מעבר לכך נזקים נוספים לצנרת נגרמים בעקבות אויב מאוד גדול של הצנרת והוא השורשים.

שורשים בצנרת מסוגלים לחדור דרך בטון פלסטיק ברזל בעקבות המים והדשן שנימצא בתוך צנרת הביוב שלנו. השורש חודר לצנרת בעובי של מיקרונים וגדל בתוך הצנרת עד לגזעים של ממש, לשורש יש את התנאי הגדילה הטובים ביותר. ניתן לתקן בטכנולוגיה מתקדמת את חדירה שורשים ולמנוע את החדירה בעתיד.

בעיה נוספת היא תזוזות המבנה במהלך השנים, יכול לגרום לנתק בצנרת ומעיכות רבות.

בעיה נוספת חולדות!! החולדות חיות רב הזמן בביוב בזמן זה הם נכנסות לצנרת הביתית החולדה לא תמיד יכולה להסתובב בצנרת ומחפשת דרך מילוט בזמן זה היא פשוט מכרסמת את הצנרת על לביצוע חור מספיק גדול בשביל לצאת. דבר זה גורם לקריסה במערכת הביוב וחדירה של חול לצנרת בעקבות נזק כזה נגרם בולעניים.

לפתרון בבעיות אלה או לבדק בית מומלץ להתייעץ עם מומחה ונגיע במהירות 0546661546

 

למה כדי לכם לעשות בדק בית?

ליקויי בניה נגרמים מהעדר פיקוח באתרי בנייה, ומהירות בנייה, לפעמים גם מבקשת הקבלן חסכוך בעלויות. בעדר פיקוח לא מקפידים על איכות הבנייה או על ביצוע.

דו"ח בדק בית מחייב את הקבלן לבצע את תיקון הליקויים הדו"ח נרשם בשפה מקצועית שמנהל האתר והקבלן מבין בצורה ברורה. הדו"ח  בדק נרשם בצורה מדויקת על כול ליקוי שנימצא בדירה.

הדו"ח מראה את שקיפות הדירה האמיתית במה שאנחנו לא יודעים ולא יכולים ליראות כמו בעיות צנרת. בזמן שקיבלתם דו"ח מקצועי אז הקבלן חייב לטפל בבעיה מבין שאתם הזמנתם מומחה.

בדרך כלל לאחר הדו"ח שיוצא הקבלן מבצע תיקונים לליקויים בדו"ח. בנידה והקבלן לא מצליח להבין את הדו"ח ניתן לדבר  ולהתייעץ עם מבצע הבדיקה, יש מצבים שהקבלן מתחמק מלתקן ואתם נגררים לבתי משפט מול הקבלן. ברוב המקרים הקבלן נדרש לתקן את הליקויים. מומלץ לבצע את התיקונים בהקדם אפילו לפני כניסה לדירה

מה חשוב בבדק בית?

עדיף שתהיו נוכחים בזמן הבדיקה. יש לעבור ביחד עם הבודק בזמן הבדיקה ולשאול שאלות.

כך תקבלו ידע נוסף על מצב  הדירה ותוכלו לענות לקבלן בתשובות לשאלות במקום.

אל תהסס לשאול לגבי הממצאים ובעיות שיכולות לגרם בהמשך או דרכים לטיפול.

חשוב לא פחות לתת לבודק לסיים את העבודות הבדיקה ולא להתערב בבדיקה ולפנות את הבודק לבעיה אחרת.

 

בעיות צנרת

בזמן בדק הבית נבדקת צנרת המים בעזרת בדיקת לחץ, במידה ולחץ המים נמוך.

לפעמים זה בעיה קלה למשל מסנן ברז מלוכלך או ראש של ברז מקלחת לא תקין ניתן להחליף ולתקן. לפעמים לחץ המים נמוך זה בעיה בצנרת וזה כבר תקלה יותר רצינית.

בדיקת זרימת המים בצנרת דלוחין או בביוב היוצא מהדירה בדיקה זאת בשילוב מצלמת סיב אופטי ניתן גם לבדוק חיבורי צנרת ותקינותם. חיבור צנרת לא תקין גורם לנזילה.

אחד הסימנים לנזילת מים ניתן ליראות בקירות עם קיימת רטיבות או בחיבורים ברציפה ניתן ליראות סימני רטיבות על ידי מלחים שמגיעים מהפרשות המים שמתחת לרצפה שמחפשים דרך לפרוץ החוצה בדרך כלל רטיבות ברצפה ניתן ליראות גם מעל לפנלים לתופעה זאת אנחנו קוראים עליה קפילרית. לאחר סימנים אלה מופיע בדרך כלל עובש וטחב אלה חלק מסימנים לנזילת מים פעילה

תקלות חשמל שניתן לבדוק בבדיקות בדק בית

 

רוה השרפות בדירות מגורים או מבני תעשייה נגרמות מקצר חשמלי.

בעיות חשמל של הבית נפוצות מאוד ומסוכנות מאוד בעיות בחיווט לא נכון כגון הקוטביות הפוכות נוצר שיש חוטים ממוקמים הפוך בשקע. מצב כזה גורם לקצר בתשתית החשמל. בעיות נוספות הם מפסק חשמלי כפול בעל מעגלים כפולים ומחובר דרך מעגל אחד.

רוב תקלות החשמל ניתנות לפתרון מהיר וזול. לא כמו בעיות צנרת שהרבה יותר קשה לאתר ולתקן אותם. בעיות בצנרת ביוב או בצנרת ניקוז מסוכנות וסמויות מן העין ברגע שמתחיל בעיות במערכת הביוב או בצנרת ניקוז מי גשמים חייב לטפל במהירות בשביל לא להגיע לנזקים ובעיות גדולות הרבה יותר. כמו הצפת מי ביוב שגורמות לנזק לציוד הדירה ונזק סביבתי כמו בולעניים ונזקים לשכנים.

מי ביוב יכולים לזרום לפיר מעלית ולגרום נזק רב. לארונות חשמל ולגרום לקצרים ולשריפה.

צנרת מי גשמים מרזב סתום יכול לגרום להצפה של גג המבנה ולנזילות.

מרזב סתום בזמן הגשם יכול להצפה של הבית או רחוב שלם ונזק סביבתי גדול.

בעיות אלה ניתן לתקן ולמנוע על ידי תיקון מהיר בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם ואנשי מקצוע מוסמכים.

מאתר נזילות מומחה מודע למגוון רחב של בעיות ובבדיקת בדק בית בגג. בעיות נוספות הם בגג רעפים, שברים או פיתול יכולות לגרום להצפה מסוכנת בגג המבנה ולפעמים לקריסה בתקרה ישנה.

אם בודק מבחין בליקוי כזה מומלץ לתקן במהירות במידה ולא יבוצע תיקון  יכול להוביל לנזק רב רעפים יכולים לעוף מהגג. תיקון גג זה לא תיקון זול. שקונים דירה חשוב לבדוק גג כזה. ישנם ליקויים נוספים שחשוב לבדוק. כדי להזמין בעל מקצוע בדק בית לבדיקות האלה חיסכון משמעותי בכסף.

כתיבת תגובה