You are currently viewing איתור רטיבויות
צילום פנים צנרת

איתור רטיבויות

חוששים מפני רטיבות ברצפה או בקיר החיצוני? איתור רטיבויות זאת משימה המיועדת למומחים בתחום אשר להם יש את הציוד המתאים. איזה ציוד מתאים לצורך איתור הרטיבות ומה חשוב להביא בחשבון במסגרת בחירת אנשי מקצוע- כל הפרטים בכתבה לפניכם.

איתור רטיבויות ברצפה

רטיבות ברצפה נחשבת לאחת הבעיות הלא נעימות העשויות להתרחש בבית. מדובר על רטיבות העשויה להימצא ברצפה ועשויה לבוא לידי ביטוי בפטריות מעל הפאנלים. מדובר באחת התופעות המטרידות ביותר ורבים עשויים לחשוב כי מדובר בפיצוץ בצנרת. הדרך היחידה לאבחן זאת היא באמצעות מומחה לבדק בית המומחה באיתור נזילות. הבדיקה מתבצעת תוך שימוש בציוד מקצועי המאפשר לראות הפרשי טמפרטורה ברצפה ובקירות. אם בעבר היה צורך לפרק את כל הרצפה לצורך איתור רטיבויות, הרי היום ממש כבר אין צורך לעשות זאת. איש מקצוע יוכל להמליץ על דרכים אחרות לבחון את הבעיה ואת חומרת הנזק אשר נגרם בהתאם לשנות הניסיון שלו בתחום.   

רטיבות ברצפה עשויה להתרחש בשל סיבות שונות כמו למשל נזילה. אחת הדרכים להתמודד עם הבעיה היא להזמין מומחה בתחום תיקון נזילות אשר יעשה שימוש בציוד מקצועי כמו מצלמה טרמית. איתור נזילה במצלמה טרמית עשויה למנוע בעיית רטיבות ברצפה ולכן חשוב ביותר לבצע את מלאכת האיתור באמצעות חברה מקצועית בתחום אשר תעשה שימוש במכשור תרמי המאפשר לראות הפרשי טמפרטורה של הרצפה והקירות, כך גם לגבי בעיות בביוב העשויות להתרחש כתוצאה מסתימה. כאשר יש סתימה, הרי ניתן לראותה באמצעות מצלמה מיוחדת ולבצע חיתוך שורשים בביוב. במטרה להימנע ממצב של רטיבות ברצפה חשוב ביותר לבצע בדיקה אחת לתקופה אצל חברה בתחום  איתור נזילות באמצעות מומחה לאיתור נזילות.

לפני הכל- חשוב ביותר לבצע בדיקת רטיבות ולבחון עד כמה המצב חמור. בדיקה נוספת אשר יש לבצע היא בדיקה של לחץ המים- מדובר על בדיקה אשר יכולה לסייע רבות בכל הקשור למה שמתרחש מתחת לפני השטח ומה הגורם לרטיבות.

איתור רטיבויות בקיר חיצוני

בבתי קרקע ישנם קירות חיצוניים אשר פונים לרוחב או לסביבה החיצונית בה ממוקם הבית. הקירות החיצוניים מחלקים את הבית לחדרים ולא פונים החוצה. קירות חיצוניים בבית פרטי חשופים למשקעים שונים כמו למשל גשם וגם למשקעים ממערכת ההשקיתיה בחצר וגם מהקרקע. במידה וזיהיתם רטיבות בקיר החיצוני, חשוב לציין כי מדובר ברטיבות פחות מסוכנת בהשוואה לרטיבות בקיר בצד הפנימי, זאת בשל העובדה כי בצד הזה לא צריך להיות  מגע עם גשם.

איתור רטיבויות בקיר חיצוני צריך לכלול בין היתר תיקון צנרת. הצנרת עשויה לכלול לכלולים ודברים אחרים העשויים להוביל למצב של רטיבות בקיר ולכן חשוב לבצע צילום צנרת. גם כאשר מדובר על צנרת בביוב, יש לבצע תיקון כשלים בצנרת בביוב באמצעות שימוש בציוד איכותי כמו מצלמה טרמית על מנת לבצע צילום צנרת ביוב- מדובר על ציוד מתקדם המאפשר לבצע את איתור הרטיבות בקלות יתרה.

במידה והחלטתם להזמין איש מקצוע לצורך איתור רטיבות בקיר הפנימי חשוב לציין כי הבדיקה תעלה לכם בסביבות 750 שח. נציין כי הבדיקה בפועל יכולה להביא לגילוי של נזילות או בעיות איטום ובמקרים הללו תאלצו להוסיף כסף לפעולות אשר יבצע בעל המקצוע לצורך תיקון הבעיות.

איתור רטיבויות בתקרה

רטיבות בתקרה נוצרות ברוב המקרים על ידי כשל בצנרת המים בקומה מעל. אותו כשל עשוי להופיע בצנרת אספקת המים, ביוב או חוסר באיטום עילי אשר עשוי להוביל לדליפה של מי גשמים ולכן חשוב ביותר לבצע איתור רטיבויות. גילוי נזילות מים אשר יתבצע על ידי מומחה בתחום עשויה לחסוך לכם בעיות רבות וטיפול בבעיה בהקדם האפשרי. נציין כי במרבית המקרים יהיה ניתן להבחין ברטיבות בתקרה בקלות ללא צורך במכשור מיוחד ואז יש לבצע בדיקת נזילות מים. לשאלה כיצד ניתן לזהות סימני רטיבות, התשובה היא לפי הסימנים הבאים:

  • טיח מתפורר ונופל.
  • כתמים כהים מבצע התקרה הרגיל.
  • סימני צבע מתקלף.
  • ריחות המעידים על רטיבות.
  • טפטוף מים.

טיפול מוקדם במוקד הרטיבות עשוי לסייע, זאת בשל העובדה כי המים גורמים להיחלשות החומר בתקרה באמצעות הופעת קורוזיה המתפשטת בברזל וגם להיחלשות הבטון ואף להתפוררות הבלוקים. כך או אחרת, לאחר שהבחנתם בסימני רטיבות ועובש, חשוב ביותר להקפיד על טיפול הולם ולרסס את המקום במוצר הכולל כלור ולנגב לאחר מכן, זאת בשל העובדה כי פטרייה שחורה מזיקה לבני אדם. מכאן, חשוב ביותר לוודא כי הפטרייה נעלמת במהירות לאחר תיקון הרטיבות.

איתור רטיבויות מי גשמים

חדירה של מי גשמים נובעת ברוב המקרים מהגג דרך מעטפת הבניין או כתוצאה מכשל איטום תת קרקעי. הבעיה מגיעה מאיטום לקוי אשר בוצע בצורה לא נכונה בשל התיישנות החומר או תזוזה של המבנה הגורמת לסדקים.  גילוי נזילות מתבצע על ידי מאתר נזילות מים בעל ידע רב בתחום ובאמצעות שימוש בציוד מקצועי ביותר הכולל בין היתר מצלמה טרמית, גלאי לחות ממוחשב או סיב אופטי לצילום פנים הצנרת. נציין כי במסגרת הבדיקה נעשה שימוש במגוון רחב של מכשור, זאת בשל העובדה כי חדירת מי גשמים נחשב לכשל חמור הבא לידי ביטוי בנזקי רטיבות חומרים ביותר במקומות שונים. יתרה מזאת, יש חשיבות להגיע עם ציוד מתקדם וידע רב בתחום ליקויי בנייה, איטום ומעטפת הבניין- כל הידע הרב מאפשר לבצע איתור מקיף של הבעיה בצורה איכותית ביותר. באשר למחיר- איתור נזילות מחיר נקבע בהתאם לבעיה ולכן חשוב ביותר לבצע סקר מקיף על מנת לבחון את טווח המחירים. באמצעות שיחה מקדימה עם בעלי המקצוע ניתן להציג את הבעיה ולשמוע את טווח המחירים.

כתיבת תגובה